Miłosne życzenia warto przekazywać sobie i wysyłać nie tylko z okazji Walentynek. Dobrym powodem do wyznawania uczuć są codzienne spotkania z ukochaną osobą, jakakolwiek rocznica czy to ślubu czy też związku. Jednak nie ma co ukrywać, że w dniu świętego Walentego i bezpośrednio w okresie poprzedzającym to święto kartek miłosnych wysyłamy najwięcej.

Jakby nie było zwyczaj ten zadomowił się u nas a samo święto zakochanych, które przez wielu jest krytykowane, mimo wszystko chętnie obchodzone. Planujemy jak oryginalnie i miło spędzić ten dzień, sprawić przyjemność drugiej osobie. Uważa się, że głównie ludzie młodzi są zwolennikami obchodzenia Valentine’s Day. Być może jest to jedyna taka okazja w roku, aby okazać komuś sympatię, sprawić niespodziankę choćby w postaci wysłanej niewinnej i pełnej czułych słów kartki.

Nie od dziś wiadomo, że na piśmie łatwiej wyrażać myśli i uczucia, toteż Walentynki są szansą dla osób nieśmiałych, podkochujących się w drugiej osobie potajemnie. Tradycja wysyłania życzeń przez zakochanych sięga zamierzchłych czasów i prawdopodobnie została zapoczątkowana w momencie, gdy ludzie zaczęli posługiwać się pismem.

Początkowo listy były perfumowane, aby dodać im zmysłowości a w kopercie dołączony mógł być atrybut ukochanej. Często też liściki przyozdabiano koronkami. Drukowane kartki, gotowe do wysłania pojawiły się dopiero w wieku XIX. Były wyjątkowe a motywami przydającymi im miłosnego wyrazu były serca, gołąbki, kwiaty, tudzież amorki, podobnie jak ma to miejsce w czasach dzisiejszych.

Jednak sama kartka to nie wszytko, najważniejsze są słowa. Odpowiednio skomponowane mogą wyrażać bardzo wiele nawet jeśli mają krótką formę. Ich wymowa powinna być zależna od charakteru uczucia, jakim darzą się dwie osoby. Dzięki nim możemy okazywać zakochanie, ale też tęsknotę, komplementować drugą osobą lub też flirtować.

Poza tym miłość to nie tylko wzloty, lecz także upadki. Czasami poprzez kłótnię ranimy innych, a nie zawsze jest łatwo otwarcie przyznać się do winy i popełnionego błędu. Tak, więc wysłanie kartki z przeprosinami może okazać się w takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem, podobnie jak prośba o wybaczenie. Zakochanie to cudowny stan, i dlatego warto go adorować poprzez czułe wyznania i zmysłowe życzenia wypowiadane wprost lub wysyłane.